Hva er SA588 Grade C?
SA588 klasse C er enhøy-styrke, lav-legert (HSLA) konstruksjonsstålmed forbedret atmosfærisk korrosjonsbestandighet, spesifisert underASTM A588. Den er designet fortunge-konstruksjonsapplikasjonereksponert for miljøet, som broer, industrielle rammer og utendørs bygningskonstruksjoner. Stålet girgod sveisbarhet, seighet og formbarhet, egnet for langsiktig- utendørs bruk med redusert vedlikehold.
Kjemisk sammensetning (typiske grenser)
| Element | Innhold (%) |
|---|---|
| Karbon (C) | Mindre enn eller lik 0,23 |
| Mangan (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | Mindre enn eller lik 0,025 |
| Svovel (S) | Mindre enn eller lik 0,025 |
| Silisium (Si) | 0.20–0.50 |
| Kobber (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikkel (Ni) | 0,40 maks |
| Krom (Cr) | 0,40 maks |
| Molybden (Mo) | 0,08 maks |
Mekaniske egenskaper
| Eiendom | Verdi |
|---|---|
| Avkastningsstyrke (min) | 380 MPa |
| Strekkstyrke | 485–635 MPa |
| Forlengelse | 16–19 % (avhengig av tykkelse) |
| Tetthet | 7,85 g/cm³ |

Hva er SA588 Grade K?
SA588 klasse K er enhøy-styrke, lav-legert (HSLA) konstruksjonsstålmed forbedret atmosfærisk korrosjonsbestandighet, spesifisert underASTM A588. Det girhøyere flytegrenseenn klasse A, B og C, noe som gjør den egnet fortunge-konstruksjonsapplikasjonereksponert for miljøet, som broer, kraner og industrielle rammer. Det tilbyr ogsåutmerket sveisbarhet, seighet og formbarhet, som sikrer langsiktig-holdbarhet i utendørskonstruksjoner.
Kjemisk sammensetning (typiske grenser)
| Element | Innhold (%) |
|---|---|
| Karbon (C) | Mindre enn eller lik 0,23 |
| Mangan (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | Mindre enn eller lik 0,025 |
| Svovel (S) | Mindre enn eller lik 0,025 |
| Silisium (Si) | 0.20–0.50 |
| Kobber (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikkel (Ni) | 0,40 maks |
| Krom (Cr) | 0,40 maks |
| Molybden (Mo) | 0,08 maks |
Mekaniske egenskaper
| Eiendom | Verdi |
|---|---|
| Avkastningsstyrke (min) | 450 MPa |
| Strekkstyrke | 510–655 MPa |
| Forlengelse | 16–18 % (avhengig av tykkelse) |
| Tetthet | 7,85 g/cm³ |

Hva er forskjellen på dem?
Forskjellen mellom SA588-karakterer
| Eiendom | Grad A | Karakter B | Grad C | Karakter K |
|---|---|---|---|---|
| Avkastningsstyrke (min) | 290 MPa | 345 MPa | 380 MPa | 450 MPa |
| Strekkstyrke | 480–620 MPa | 485–635 MPa | 485–635 MPa | 510–655 MPa |
| Forlengelse | ~20% | 18–20% | 16–19% | 16–18% |
| Korrosjonsmotstand | Høy | Høy | Høy | Høy |
| Typiske applikasjoner | Bruer, moderate strukturelle belastninger, utendørs plattformer | Broer, tyngre-lastbærende strukturer | Bruer, industrielle rammer, utendørskonstruksjoner | Kraftige-broer, kraner, industrielle rammer, høy-laststrukturer |
| Lastekapasitet | Moderat | Høyere | Høyere | Høyest |
Analyse
Styrkeprogresjon:A < B < C < K. Karakter K harhøyeste flyte- og strekkfasthet, egnet for de tyngste lastene.
Korrosjonsbestandighet:Alle kvaliteter har utmerket atmosfærisk korrosjonsbestandighet, noe som reduserer vedlikeholdet for utendørs bruk.
Søknader:
Grad A: moderate strukturelle belastninger
Grad B: høyere belastning enn A
Klasse C: tunge-utvendige strukturer
Klasse K: mest krevende strukturelle applikasjoner som krever maksimal styrke
GNEE Steel leverer også en rekke høy-stålplater, slik som A514 Grade F, A572 Grade 50, A588 Grade A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E, etc. Hvis du vil høre mer om stålplater, kan du ringe til andre typer stålplater. +8615824687445 eller send en e-post tilinfo@gneesteels.com.Du er velkommen til å konsultere oss, og vi er veldig villige til å svare på dine spørsmål.




